Únor 2014

Fotky z nudy

22. února 2014 v 20:53 | Ferdynka :) |  Ostatní články
Když už došla zvířata.. Smějící se

Fotky čau čaua + malé povídání

12. února 2014 v 16:41 | Ferdynka :)
Ahooj! Tak přidávám fotečky a krátké povídání.
Čau čau je krásné plemeno. Bohužel v létě kvůli své mohutné srsti hodně trpí a musí se pořád chladit, aby se nepřehřál. Špatně se rozmnožují, proto je jejich cena vyšší než u jiných plemen. Tento krásný pes pochází z Číny. Na jedné fotce můžete vidět modrý jazyk, kterým se čau může pyšnit :-)
Tady vám zkopíruji co jsem napsala k popisku videa:
! Upozornění: když čau čau uposlechne váš příkaz (sedni, zůstaň atd.), tak to byla pouhá náhoda, nefunguje ani na pamlsek, čau se totiž nesníží na takovou úroveň, je to velice hrdé a tvrdohlavé plemeno. Proto v současné době nepatří k oblíbeným plemenům, ale když s ním půjdete mezi lidi, tak se za ním hned každý otočí :-)
Odkazy na moje videa s tímto čauíkem (stačí kliknout na odkaz):
Na webu hafici.net jsem našla velice zajímavou větu o čauovi, zní takto: V jednom má ale literatura pravdu, je tvrdohlavý!! Jeho motto zní: neexistuje bod vesmíru natolik pevný aby pohnul čauem za účelem odvrátit jej od rozhodnutí, ať už se týká čohokoli.
A teď už fotky! (Zase ve zmenšené kvalitě kvůli rychlosti načítání)

Návštěna čaua

9. února 2014 v 15:42 | Ferdynka :) |  Videa
Ahooj,
tak jsem byla v pátek u čauíka. Ten vyrostl! Tak jsem ho rozhodla nafotit a natočit. Fotky přidám potom a napíšu krátké povídání o této krásné rase.


Budka pro andulky

4. února 2014 v 10:21 | Ferdynka :) |  Moji anduláci
Už mám konečně budku pro andulky. Nejdříve jsem si myslela, že si jí vyrobím podle různých návodů na internetu sama, ale jak jsem zjistila, mojí silnou stránkou nebude tloukání dřeva k sobě. Tak jsem si jí včera koupila ve zverimexu, když jsem jela ještě pro novou žárovku k akvárku. Budka je dělaná na andulky, ale ne na mojí tlustou slepičku. Hned jsem si říkala, že je ten otvor vůči Pepíčkovi malý, tak jsem ho tam dala, jestli se prorve ven-neprorval. Chudáček se tam seknul. Tak jsem tam zkusila šoupnout i Vildu a ten bez problémů i s mezerou prolítnul. Takže budu muset dát Pepíčkovi malou dietu a zvětšit otvor. Teď se možná ptáte proč nejde na námluvy Vilík, ale ten se samičce moc nelíbil, akorát na sebe řvali. Tak držte palce, ať se to povede !

facebook: Ferdynka Ferdynečka Ferdy

email: ferdyna@centrum.cz